Menu Główne

Losowa Fotografia
Baza Mszy Świętych

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest poniedziałek, 22 Grudnia 2014.
Imieniny obchodzą: Zenon, Honorata, Franciszka, Bożena, Dragomir
IV Niedziela Adwentu - Rok B - 21.12.2014

Obdarowana ponad miarę

Maryja obdarowana przez Boga. Obdarowana ponad miarę – łaski pełna. Obdarowana Jezusem – Słowem Wcielonym. Takie obdarowanie budzi lęk. Jak to możliwe? Dlatego Bóg słowami Gabriela zaprasza Ją do ufności: „Nie bój się, Maryjo, bo Bóg Cię obdarzył łaską”. Maryja przestaje się lękać, bo powierza się miłości Boga: „Tam, gdzie jest miłość, nie ma lęku, doskonała miłość odrzuca lęk” (1 J 4, 18). Ona, która doświadcza umiłowania ponad miarę i zostaje wypełniona Bożą łaską, pokornie zawierza się otrzymanemu darowi: „Jestem służebnicą Pana; niech mi się stanie według twego słowa”.

Jezu, ja także jestem obdarowany ponad miarę. Ojciec dał mi Ciebie a wraz z Tobą wszelkie łaski i nieskończoność swojego przebaczenia. Oto ja, Panie, niechaj Twoje słowo spełnia się w moim życiu.

III Niedziela Adwentu - Rok B - 14.12.2014

Świadczyć o Światłości

Jak ważne jest zrozumieć, kim jest świadek. On jedynie przekazuje to, co sam otrzymał. Podobnie jak Jan. On nie jest Światłością, lecz osobiście spotkał Światłość świata – Chrystusa i ma o Nim mówić i ukazywać Go własnym życiem. Świadek to człowiek wybrany i posłany przez Boga, dzięki jego świadectwu każdy, kto go spotyka, ma szansę o Bogu usłyszeć i poznać Go. Dzięki łasce chrztu świętego i bierzmowania każdy z nas jest świadkiem Chrystusa. Eucharystia jest źródłem Bożego światła, które nas zapala, i odwagi w niesieniu blasku Ewangelii wszystkim.

Jezu, proszę o łaskę wzrastania w świadomości, że jestem Twoim posłanym. Jednocześnie proszę o pokorę, abym ukazywał Światłość, którą Ty jesteś

Komunikat Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego

KOMUNIKAT BISKUPA KIELECKIEGO
JANA PIOTROWSKIEGO
O Jubileuszu 25-lecia istnienia Caritas Diecezji Kieleckiej

Drodzy Diecezjanie

Upływa obecnie 25 lat od reaktywowania Caritas Diecezji Kieleckiej. W czasach komunistycznych działania Kościoła Katolickiego w dziedzinie charytatywnej były mocno ograniczone. Kiedy pojawiły się nowe możliwości diecezja kielecka jako jedna z pierwszych w Polsce podjęła dynamiczny wysiłek odbudowy kościelnych dzieł miłosierdzia

Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Liturgia na dziś
Niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 18:00

Pierwsze piątki i święta zniesione:

Dni powszednie:
7:00 i 18:00

Soboty:
Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 15:30 do 17:30*

*W soboty, niedziele, święta zniesione biuro nieczynne.

Copyright © 2010 - 2013 by jadwiga-kielce.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Design & Construction: IDav - Usługi informatyczne

PHP-Fusion, Dizainas