Menu Główne

Losowa Fotografia
Baza Mszy Świętych

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest czwartek, 3 Września 2015.
Imieniny obchodzą: Izabelia, Szymon, Dorota, Grzegorz, Joachim, Liliana
Ogłoszenia XXII Niedziela Zwykła - 30.08.2015r.
  1. Kończy się czas wakacji i urlopów. Serdecznie witamy w parafii wszystkie dzieci, młodzież, katechetów, rodziców i wszystkich urlopowiczów.
  2. We wtorek, 1.09. - kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej - modlimy się za Ojczyznę, ofiary wojny, prosząc Boga o pokój w świecie wołamy - nigdy więcej wojny, nigdy więcej niszczenia życia i godności człowieka. Tego dnia rozpoczyna się kolejny rok szkolny 2015/16, który nam przypomina, że wszystkie dzieci są nasze. Nowy rok szkolny jest jednocześnie wezwaniem do wielkiej odpowiedzialności wszystkich, przez zaangażowanie w dzieło przekazywania wiedzy i pełne wychowanie młodego człowieka wsparte żarliwą modlitwą i świadectwem życia. Od 13 do 19 września w całej Polsce będziemy przeżywali kolejny Tydzień Modlitwy o Chrześcijańskie Wychowanie pod patronatem Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Już dzisiaj zachęcamy dzieci i młodzież do podsumowania wakacji w rachunku sumienia dopełnionego w sakramencie pokuty, by z Bogiem w sercu przekroczyć progi nowego roku szkolnego. Okazją ku temu będzie spowiedź podczas Mszy Św. o godz. 7:00 i 18:00, szczególnie w I Czwartek i I Piątek miesiąca od godz. 16:00. W przyszłą Niedzielę rozpoczęcie nowego roku szkolnego na Mszy Św. o godz. 10:00 dla dzieci - podczas której poświęcimy plecaki i przybory szkolne; 11:30 dla młodzieży. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Św. o godz. 11:30 w dolnej kaplicy. Pierwsza Msza Święta dla dzieci w dolnej kaplicy odbędzie się 13 września. Rozpoczęcie roku szkolnego dla Gimnazjum nr 7 oraz ZSO nr 14 odbędzie się 1 września Mszą Św. o godz. 8:00 i 9:30.
  3. Dzisiaj, jak było zapowiedziane, przy wyjściu z kościoła "darem serca" do puszek możemy wesprzeć dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w zakupie przyborów szkolnych - wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
  4. Serdecznie dziękujemy za troskę o czystość naszej świątyni mieszkańcom bl. 119 ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego, a byli to: Michał i Marian Orlińscy, Dariusz Gaweł. Przed przyszłą niedzielą, w poniedziałek i piątek po Mszy o 18:00 zapraszamy mieszkańców bl. 121 ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego.
  5. W tym tygodniu będziemy przeżywali w liturgii:
    • We wtorek, 01.09. - bł. Bronisławy, dziewicy
    • W czwartek, 03.09. - Św. Grzegorza Wielkiego - papieża i doktora kościoła - jest to zarazem I Czwartek Miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17:00 - 21:00
    • W piątek, 4.09. - I Piątek Miesiąca - Msze o godz. 7:00, 10:00, 16:30, 18:00. W tym dniu po Mszy Św. wieczornej spotkanie na plebanii dla Rad Parafialnych i Akcji Katolickiej
    • W sobotę, 5.09. - I Sobota Miesiąca - modlimy się w intencji wynagradzającej NS NMP, w intencji nienarodzonych dzieci i ich rodziców, powołanych i o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele oraz chorych, których odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 9:00
  6. W przyszłą niedzielę, 6.09. na Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się oficjalne wprowadzenie ks. kan. Krzysztofa Leśniaka w posługę proboszcza par. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Niech Nasza życzliwość ubogacona modlitwą wspiera posługę nowego ks. Proboszcza. Po Mszy Św. o godz. 16:00 zmiana Tajemnic Różańca Św.
  7. Tradycyjnie z 4 na 5 września organizujemy wyjazd na czuwanie modlitewne do Częstochowy. Wyjazd 4.09. o godz. 17:00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.
  8. I Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się 14 maja 2016 r. o godz. 12:00.
  9. Odszedł do Pana: + Czesław Sabat, l. 64. Zmarłego Czesława, zmarłych z naszych rodzin polecajmy Bożemu Miłosierdziu we wspólnej modlitwie.
Prace modernizacyjne

Szanowni Państwo

Od 4 lipca 2015 do 5 września potrwa modernizacja strony internetowej naszej parafii. W związku z tym mogą pojawić się niedogodności w wyświetlaniu portalu.

Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacyjnym ogłoszenia parafialne nie będą publikowane systematycznie.

Za utrudnienia przepraszamy

Liturgia na dziś
Niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 18:00

Pierwsze piątki i święta zniesione:

Dni powszednie:
7:00 i 18:00

Soboty:
Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 15:30 do 17:30*

*W soboty, niedziele, święta zniesione biuro nieczynne.

Copyright © 2010 - 2013 by jadwiga-kielce.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Design & Construction: IDav - Usługi informatyczne

PHP-Fusion, Dizainas