Menu Główne

Losowa Fotografia
Baza Mszy Świętych

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest piątek, 29 Maja 2015.
Imieniny obchodzą: Magdalena, Bogumiła, Teodozja, Urszula, Benita
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Otwarte drzwi
Zesłanie Ducha Świętego nadało nową jakość życiu pierwszej wspólnoty uczniów. Po śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa żyli oni w niepewności i lęku. Drzwi pomieszczenia, gdzie przebywali, były zamknięte z obawy przed otoczeniem. Jezus, który do nich przychodzi, zaczyna od przekazania im znaku pokoju. Odblokowuje tym samym ich serca na przyjęcie darów, które zostaną na nich wylane przez Ducha Świętego. W ich życiu następuje teraz przełom. Stają się mocni i odważni. Drzwi pomieszczeń, w których się modlą, pozostaną już na zawsze otwarte, a apostołowie pójdą w świat, aby odważnie głosić Ewangelię.

Duchu Święty, przyjdź i napełnij mnie swoją przemieniającą łaską. Uzdrów moje zalęknione serce i uczyń mnie odważnym w wyznawaniu Ciebie.
Sztuka Teatralna

„Najcenniejszy dar”
czyli Legendy Świętokrzyskie w nowej odsłonie…

Młodzieżowa grupa teatralna z parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach serdecznie zaprasza w niedziele: 24.05. oraz 31.05.2015 r o godz. 19.00 na sztukę pt. „Najcenniejszy dar” wg scenariusza Aleksandry Klusek. Spektakl w reżyserii ks. Tomasza Brożka tematyką jest ściśle związany z Górami Świętokrzyskimi. Prezentuje bogactwo legend i podań mających źródło w naszym regionie, m.in. historii o św. Emeryku, relikwiach Krzyża Świętego, powstaniu Gołoborza oraz kamiennej figurze pielgrzyma świętokrzyskiego. Opowieści sięgają czasów średniowiecznych, w które przeniosą nas młodzi wykonawcy, a wspaniałym dopełnieniem będzie bogata scenografia, efekty specjalne, kostiumy z epoki i charakteryzacje aktorów.

„Najcenniejszy dar” kierowany jest do szerokiego kręgu odbiorców - młodszych i starszych, wszystkich tych których ciekawi przeszłość i tajemniczość naszego regionu.

Zapraszamy do sali teatralnej w podziemiach kościoła Św. Jadwigi Królowej ul. Skwer Św. Jadwigi 1 w Kielcach.

Liturgia na dziś
Niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 18:00

Pierwsze piątki i święta zniesione:

Dni powszednie:
7:00 i 18:00

Soboty:
Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 15:30 do 17:30*

*W soboty, niedziele, święta zniesione biuro nieczynne.

Copyright © 2010 - 2013 by jadwiga-kielce.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Design & Construction: IDav - Usługi informatyczne

PHP-Fusion, Dizainas