Menu Główne

Losowa Fotografia
Baza Mszy Świętych

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest piątek, 27 Marca 2015.
Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan, Marek
V Niedziela Wielkiego Postu

Wydać plon

Prawdziwa miłość jest zawsze płodna. Dotyczy to zarówno jej wymiaru fizycznego, jak i duchowego. Owocem miłości pomiędzy dwojgiem ludzi, mężczyzną i kobietą, jest dziecko. Owocem miłości nadprzyrodzonej, ukierunkowanej na Boga, jest płodność duchowa. Ktoś, kto kocha Boga, nie zatrzymuje się jedynie na Jego kontemplacji, ale przenosi doświadczenie tej miłości w relacje ludzkie. Jeśli twierdzimy, że kochamy Boga, a nienawidzimy ludzi, to nasza miłość nie jest prawdziwa. Jako chrześcijanie jesteśmy na świecie niczym ziarno pszenicy wrzucone w glebę. Mamy wydać plon. Tym plonem jest miłość.

Wychodzę, Panie, ku Tobie, aby ujrzeć Twoje oblicze. A gdy już je zobaczę, pragnę zanieść jego odbicie do ludzi, których spotkam w moim życiu. Dodaj mi tylko siły, abym nie zawrócił w połowie drogi.

IV Niedziela Wielkiego Postu

Nowa perspektywa

Niezrozumiałą do końca pozostanie dla człowieka kwestia, dlaczego Bóg posłał swojego Syna, aby On przez ofiarę krzyżową odkupił świat. Przecież mógłby uczynić to w inny, bardziej bezkrwawy sposób. Jeśli jednak wybrał dla swojego Syna taką właśnie drogę, to nie oczekujmy, że nasze ziemskie życie będzie wolne od krzyży i utrapień dnia codziennego. Ofiara krzyża wpisana jest w dzieje ludzkości i każdego pojedynczego człowieka. Trzeba przy tym pamiętać, że tak, jak krzyż doprowadził Jezusa do zmartwychwstania, tak i my, wierząc w Syna Bożego, z Nim zmartwychwstaniemy. To jest nowa perspektywa, jaką przed każdym z nas otworzył i wciąż otwiera Zbawiciel.

Panie, Ty jesteś źródłem prawdziwej światłości. Oświeć promieniem Twojej łaski mroki mojego serca, abym także w obliczu krzyży, jakie noszę w moim życiu, doświadczył Twojej zbawczej mocy.

I Niedziela Wielkiego Postu - Rok B- 22.02.2015

Dar pustyni

Pustynia jest zawsze szkołą pokory i wolności. Kiedy Bóg wyprowadza nas na pustynię, wówczas chce, abyśmy poznali samych siebie przez pryzmat naszych słabości i ograniczeń. Na pustyni uczymy się też w nowy sposób patrzeć na Boga, bo wtedy jesteśmy zdani tylko na Niego. Pustynią w naszym życiu może być dla nas czas choroby, czas smutku związanego ze stratą kogoś bliskiego, czas, gdy poczuliśmy się zdradzeni, opuszczeni i poniżeni. W sposób instynktowny chcielibyśmy zazwyczaj uniknąć pustyni. Spróbujmy zatem tym razem przyjąć pustynię nie jako przekleństwo, ale jako dar Boga dla nas.

Jezu, który wyszedłeś na pustynię, aby pokazać nam, jak walczyć ze słabościami i pokusami złego ducha, proszę Cię, naucz mnie przeżywać moją życiową pustynię w łączności z Tobą.

Liturgia na dziś
Niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 18:00

Pierwsze piątki i święta zniesione:

Dni powszednie:
7:00 i 18:00

Soboty:
Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 15:30 do 17:30*

*W soboty, niedziele, święta zniesione biuro nieczynne.

Copyright © 2010 - 2013 by jadwiga-kielce.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Design & Construction: IDav - Usługi informatyczne

PHP-Fusion, Dizainas