Menu Główne

Losowa Fotografia
Baza Mszy Świętych

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest czwartek, 23 Października 2014.
Imieniny obchodzą: Marlena, Seweryn, Teodor, Honorata, Iga, Jan, Edward
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A - 19.10.2014

Co i komu?

Bóg jest absolutną prawdą, prostotą i przejrzystością, w obliczu Boga nasze myśli są często zagmatwane, przewrotne i przebiegłe. Jego słowo pozwala nam porządkować nasze poplątania. Cezarowi, czyli światu, władzy świeckiej, życiu materialnemu mamy oddać to, do czego się zobowiązujemy jako obywatele. Bóg natomiast pragnie zobaczyć odciśnięty w naszej duszy obraz umiłowanego Syna. Bogu trzeba oddać to, co należy do Niego. To wszystko, co otrzymaliśmy od Niego w darze, czyli całe nasze życie i całą naszą osobę: nieśmiertelną duszę, umysł, uczuciowość, wolę, ciało. Oddać Jemu znaczy żyć nimi jak najpełniej, jak najlepiej, realizując i rozwijając Jego dar dla dobra własnego i innych.

Jezu, proszę Cię o zawsze taką samą szczerą postawę wobec Ciebie. Uwalniaj mnie z postawy dwulicowego faryzeusza, który raz Cię chwali, a innym razem wystawia na próbę.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A - 12.10.2014

Wzgardzony Oblubieniec

Jakże wiele Bóg nam dał! Już wszystko przygotował, aby uczynić nas szczęśliwymi. A my tak często lekceważymy Jego dary i zaproszenia poprzez błahe wymówki. Czyż panna młoda może nie przyjść na wesele i na ucztę? Jezus jest oblubieńcem Kościoła i każdego człowieka. Kocha nas jak pan młody kocha swoją małżonkę. A my tak często gardzimy tą miłością… Każda Eucharystia jest ucztą weselną, moją ucztą weselną. Jak ja odpowiadam na ten dar?

Jezu, tyle razy wzgardziłem Twoją miłością, Twoim zaproszeniem. Tyle razy przybyłem niechętnie lub nieprzygotowany, a wszystko dlatego, że nie zauważam ogromu Twojej miłości. Przebacz mi, Panie.

Komunikat Kurii Diecezjalnej
W związku z ogłoszeniem nowego Biskupa Kieleckiego - Kuria Diecezjalna w Kielcach opublikowała Komunikat do wiernych, który należy odczytać w jutrzejszą niedzielę, 12 października 2014 r.

>> Komunikat Kurii - nowy Biskup Kielecki
>> Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce
>> O herbie bpa Jana Piotrowskiego

Mamy nowego biskupa!
W dniu 11 października 2014 r. Ojciec Święty Franciszek mianował Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, dotychczasowego Biskupa Pomocniczego Diecezji Tarnowskiej, nowym biskupem Diecezji Kieleckiej. Informację tę podało dziś w południe Radio Watykańskie.
XXVII Niedziela Zwykła - Rok A - 04.10.2014

Zarządcy cennego daru

Nasze życie nie należy do nas, ale do Boga. Podobnie jak winnica w Ewangelii. To Bóg ją zbudował z jak najlepszych materiałów, zaopatrzył w niezbędne elementy, dopiero potem ją wydzierżawił, aby była środkiem do wyrobu wybornego wina. Podobnie jest z nami, z pomocą łaski mamy pracować nad naszymi talentami, darami, kształtować swój charakter, pamiętając, że Bóg kiedyś się upomni o owoce naszych zmagań.

Jezu, dopomóż mi, abym nigdy nie przestał zmagać się o Twoje królestwo, zapalaj moje serce gorącym entuzjazmem do zmieniania mojego „ja” na Twoje „Ty”.

Aktualne ogłoszenia parafialne dostępne są w dziale "Ogłoszenia"

Liturgia na dziś
Niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 18:00

Pierwsze piątki i święta zniesione:

Dni powszednie:
7:00 i 18:00

Soboty:
Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 15:30 do 17:30*

*W soboty, niedziele, święta zniesione biuro nieczynne.

Copyright © 2010 - 2013 by jadwiga-kielce.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Design & Construction: IDav - Usługi informatyczne

PHP-Fusion, Dizainas