Menu Główne

Losowa Fotografia
Baza Mszy Świętych

Kartka z kalendarza
Dzisiaj jest niedziela, 1 Lutego 2015.
Imieniny obchodzą: Seweryn, Brygida, Ignacy, Dobrogniew
III Niedziela Zwykła - Rok B - 25.01.2015

Życiowa droga

Każdy chrześcijanin otrzymuje od Jezusa zaproszenie do pójścia za Nim. Wyraża się ono na różne sposoby, w zależności od osobistego powołania. Ktoś zostaje zaproszony do kapłaństwa, ktoś inny realizuje swoją życiową drogę w małżeństwie lub w życiu samotnym. Jedno jest pewne – aby poczuć się spełnionym, należy odpowiedzieć „tak” na propozycję Jezusa. Nie oznacza to, że nasze życie będzie odtąd usłane różami. Życie apostołów takie nie było. Było pełne doświadczeń, także trudnych. Pójście za Jezusem to nie obietnica lekkiego życia, ale życia pełnego miłości i dającego szczęście. To jest pewne!

Panie, zdecydowałem się pójść za Tobą. Wiem, że ta droga nie jest łatwa, choć prowadzi do pełni miłości. Umocnij mnie na niej. Ty wiesz, że chcę iść za Tobą. Dodaj mi siły.

II Niedziela Zwykła - Rok B - 18.01.2015

Spotkanie z człowiekiem

Gdy ktoś zaprasza cię do swojego domu, oznacza to, że darzy cię zaufaniem. Nie jesteś dla niego anonimowym przechodniem, ale kimś, komu warto poświęcić czas i uwagę. Gdy poznajesz imię drugiego człowieka, to ten ktoś przestaje być dla ciebie anonimowym przechodniem, ale staje się kimś, kto ma określoną tożsamość. Jezus zaprosił uczniów do siebie. Niektórym nadał nowe imię, chcąc tym samym pokazać, że rozpoczynają u Jego boku nowe życie. Jezus traktuje każdego z nas bardzo osobiście. On po to stał się człowiekiem, aby relacjom międzyludzkim nadać nową jakość. Mówisz, że spotkałeś Jezusa. Jeśli tak jest, to teraz każdy spotkany człowiek staje się twoim bratem lub siostrą w Chrystusie. Nigdy wrogiem albo konkurentem.

Panie, pozwól mi patrzeć na każdą spotkaną osobę z taką wrażliwością, jaką Ty miałeś, gdy chodziłeś po ziemi. Uchroń mnie od traktowania innych instrumentalnie lub wrogo.

Komunikat Księdza Biskupa Ordynariusza - 18.01.2015

Kochani Diecezjanie.

W ramach przygotowań do XXXI Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016, gościć będziemy w Kościele Kieleckim symbole tego wydarzenia – Krzyż Roku Świętego i ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Ich peregrynacja jest odpowiedzią na prośbę skierowaną do młodych przez św. Jana Pawła II w roku 1984: „Ponieście Krzyż Chrystusa na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie”.

Zapraszam Was, Bracia i Siostry, byśmy w dniach od 31 stycznia do 14 lutego 2015 r., wspólnie stanęli na modlitwie przy Krzyżu i Ikonie Matki Bożej, niesionych przez młodych po naszej diecezji. Poruszeni hasłem „Dotknij Miłosierdzia”, otwórzmy się na łaski, których Bóg pragnie udzielać. Niech dzięki naszemu świadectwu wiary osoby, które spotykamy, odzyskają nadzieję, znajdując wsparcie w swych troskach.

Pomóżmy szczególnie chorym i cierpiącym, aby w dniu 11 lutego 2015 r., mogli uczestniczyć w zaplanowanym dla nich spotkaniu, w Kielcach, w Hali Legionów.

Polecam dzieło peregrynacji Waszym modlitwom, ufając, że stanie się dla nas czasem łaski, który zaowocuje osobistym nawróceniem i odnową naszych wspólnot parafialnych.

Niech Maryja, Matka Miłosierdzia, wspiera Was swą opieką, wypraszając podczas peregrynacji obfitość Bożych darów.

Z darem pasterskiego błogosławieństwa i modlitwy Wasz Biskup

+ Jan Piotrowski
BISKUP KIELECKI

Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Liturgia na dziś
Niedziele i święta:
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00, 18:00

Pierwsze piątki i święta zniesione:

Dni powszednie:
7:00 i 18:00

Soboty:
Biuro czynne:
Od poniedziałku do piątku od 15:30 do 17:30*

*W soboty, niedziele, święta zniesione biuro nieczynne.

Copyright © 2010 - 2013 by jadwiga-kielce.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Design & Construction: IDav - Usługi informatyczne

PHP-Fusion, Dizainas